Zdjęcie eksperta Michała Gumkowskiego, konsultanta ds. wykorzystania sztucznej inteligencji w małych i średnich organizacjach.
Michał Gumkowski

Specjalizacja:

Wdrożenia narzędzi AI w pracy biurowej, administracji, marketingu, sprzedaży i obsłudze klienta. 
Konsultacje strategiczne dot. transformacji cyfrowej.
Automatyzacja procesów biznesowych.

Doświadczenie szkoleniowo-doradcze:

Ponad 8 letnie doświadczenie praktyczne w biznesie jako trener i konsultant. 

Przeprowadził ponad 4 000 godzin szkoleniowych w obszarze ICT, nowych technologii i zarządzania. W 2023 zrealizował ponad 200 godzin szkoleń w zakresie AI dla sektora MŚP.

Wykształcenie i kwalifikacje zawodowe:

Executive Master of Business Administration (EMBA).
Magister Zarządzania, Uniwersytet Ekonomicznym we Wrocławiu.
Certyfikowany trener kompetencji cyfrowych i konsultant biznesowy. 
Change Management™ Foundation Certificate.
AgilePM®Foundation Certificate in Agile Project Management.
MoR®Foundation Certificate in Risk Management.

Realizowane projekty:

Zarządzał wieloma projektami edukacyjnymi oraz marketingowymi. Jako trener realizował liczne szkolenia, audyty i konsultacje, głównie dla MŚP.
Brał strategiczny udział w procesie transformacji cyfrowej organizacji NGO działającej lokalnie, przekształcając ją do skali ogólnopolskiej i zrzeszając wokół marki społeczność dziesiątek tysięcy specjalistów (psychologów, pedagogów, nauczycieli).

Realizował liczne diagnozy potrzeb rozwojowych przedsiębiorstw w ramach projektu Systemu Wczesnego Ostrzegania realizowanego przez PARP. 

W ramach Bazy Usług Rozwojowych przeprowadził setki godzin szkoleń w zakresie cyfryzacji przedsiębiorstw, transformacji cyfrowej oraz sztucznej inteligencji dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Doświadczenie biznesowe:

Posiada ponad 8-letnie doświadczenie menedżerskie w obszarze marketingu oraz rozwoju organizacji. Od 2018 r. działał jako freelancer w 2 obszarach: działalności szkoleniowej oraz działalności wdrożeniowej w zakresie marketingu internetowego, AI i automatyzacji procesów.

Jako praktyk, wdraża do organizacji MŚP narzędzia AI automatyzując procesy i optymalizując żmudne, powtarzalne i w efekcie kosztowne działania.

Jako trener, realizuje szkolenia z obszarów strategii marketingu, automatyzacji procesów i wykorzystania narzędzi AI w biznesie.

Obszary specjalizacji i metody pracy:

Specjalizuję się w pracy z małymi i średnimi organizacjami, których rozwój ulega wyhamowaniu z uwagi na ograniczenia procesowe, trudności z transformacją cyfrową lub niską efektywnością strategii marketingowej.

Współpracuję z kadrami zarządzającymi w zakresie przeprowadzania organizacji przez transformację cyfrową, wykorzystując potencjał biznesowy nowych technologii. Opieram swoje działania na systemach i narzędziach stosowanych już przez klientów, integrując je i optymalizując przy wykorzystaniu narzędzi automation typu no-code. Dzięki takiemu podejściu, proces zmiany jest znacznie sprawniejszy i nie ma rewolucyjnego charakteru. Ma natomiast szybki i iteracyjny potencjał wdrożeniowy, nie wymagający od pracowników uczenia się nowych systemów, czy też radykalnych zmian przyzwyczajeń.

Zainteresowania:

Jednym z moich obszarów zainteresowań jest edukacja domowa i alternatywne formy zapewnienia edukacji, m.in. oparte o sztuczną inteligencję. Nie zamierzam wysyłać swoich córek do szkoły, a przynajmniej nie w istniejącej formie.

Poza fascynacją sztuczną inteligencją, „po godzinach”, biorę udział w różnych projektach artystycznych jako wiolonczelista m.in. współpracując z Teatrem Jaracza w Olsztynie, czy też w kwintecie „Żywioły”.

W wolnym czasie (jeśli taki się pojawi, a dzieci już śpią) lubię biegać, słuchając jednocześnie audiobooków.

love