Progression
Zdjęcie eksperta Kaspra Stasiaka, konsultanta ds. AI oraz zarządzania projektami IT z wykorzystaniem AI.
Kasper Stasiak

Specjalizacja:

Projektowanie dedykowanych rozwiązań AI w biznesie i integrowanie jej z procesami wewnętrznymi. Certyfikowany Scrum Master zarządzający zaawansowanymi projektami technologicznymi AI oraz Microsoft Azure.

Doświadczenie szkoleniowo-doradcze:

Jako scrum master, trener i konsultant realizował liczne szkolenia wewnętrzne w zakresie zwinnych metodyk zarządzania projektami, szkolenia przygotowujące do certyfikacji Azure. Jest również zapraszany na prestiżowe konferencje w charakterze eksperta ds. sztucznej inteligencji, realizując wykłady m.in. dla Polskiej Grupy Motoryzacyjnej, w ramach konferencji WrocNet oraz współpracując z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu i inkubatorem przedsiębiorczości InQube.

Wykształcenie i kwalifikacje zawodowe:

Ukończył studia inżynierskie na kierunku Informatyka oraz studia magisterskie na kierunku Zarządzanie na Politechnice Wrocławskiej.

Posiada certyfikaty: AI-900 Azure AI, AZ-204 Azure Developer Associate, DP-900 Azure Data, PSM I Professional Scrum Master, AZ-900 Azure fundamentals.

Szkolenia realizuje w językach: polskim i angielskim.

Realizowane projekty:

Jest założycielem spółki opracowującej dedykowane rozwiązania dla firm oparte o generatywną sztuczną inteligencję. W ramach spółki opracował z zespołem autorską platformę AI dla firm w modelu SaaS: https://awakast.com/.

W latach 2021-2023 był Lead developerem i konsultantem w ramach projektu AI w obszarze bezpieczeństwa oraz pełnił rolę Agile Transformation Managera, planując i wdrażając w organizacji podejście Agile oraz pracę w oparciu o SCRUM.

Doświadczenie biznesowe:

Posiada 6 letnie doświadczenie praktyczne w biznesie przy projektach IT związanych ze sztuczną inteligencją. Pełnił funkcje Lead developera projektu AI w obszarze bezpieczeństwa, jako mentor planował i wdrażał transformację Agile w roli Scrum Mastera, opracowywał biblioteki AI dla badań laboratoryjnych oraz pracował przy opracowywaniu i wdrażaniu m.in. systemów ciągłego monitorowania efektywności produkcji (IoT) oraz zarządzania i planowania produkcji.

Obszary specjalizacji i metody pracy:

Specjalizuję się w dziedzinie sztucznej inteligencji i jej praktycznymi zastosowaniami w kontekście biznesowym, od modeli LLM, przez wykrywanie anomalii czy predykcje zdarzeń, po wykorzystanie technologii Microsoft Azure w projektach. Moje doświadczenie obejmuje zarządzanie zespołami w metodykach Agile i prowadzenie zaawansowanych projektów technologicznych. 

Jako trener i konsultant, mam na celu przekazywanie praktycznej wiedzy i umiejętności. Zobacz, jak mogę wspomóc Twoją organizację w efektywnym wykorzystaniu AI i chmury.

Zainteresowania:

W wolnej chwili moją pasją jest astrofotografia, w której łączę naukową precyzję z artystycznym podejściem, co odzwierciedla się również w moim muzycznym zaangażowaniu jako puzonista w orkiestrach symfonicznych i zespole latino.

Czas wolny spędzam aktywnie na górskich trasach MTB/enduro.

W relacjach zawodowych szczególnie cenię wymianę doświadczeń i ciągłe uczenie się od innych ekspertów branżowych.

love
Bezpośrednikontakt