Progression
Mikołaj Tajchman
Mikołaj Tajchman

Specjalizacja:

Szkolenia i doradztwo w zakresie praktycznych zastosowań AI w biznesie, edukacji i branżach kreatywnych. Inżynieria promptów i wykorzystanie dużych modeli językowych do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Zastosowanie narzędzi analitycznych i metodologii naukowej w strategii biznesowej. 

Doświadczenie szkoleniowo-doradcze:

Skuteczny komunikator naukowy o silnych umiejętnościach przekazywania specjalistycznej wiedzy w przystępny sposób.

Od 2018 roku pomaga klientom indywidualnym i biznesowym w zakresie wdrażania nowych technologii, w tym uczenia maszynowego, rozwiązań chmurowych i technologii blockchain.

Wysokie kompetencje w zarządzaniu wiedzą i wspieraniu procesów edukacyjnych, poparte doświadczeniem ponad 5 lat współpracy z największym wydawnictwem naukowym w Polsce

Wykształcenie i kwalifikacje zawodowe:

Absolwent London School of Economics, ukończył z wyróżnieniem studia na kierunku „Philosophy, Logic and Scientific Method”.

Student pierwszej edycji kierunku „Sztuczna inteligencji w biznesie i sektorze publicznym” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Programista Python i analityk danych w trakcie certyfikacji.

Laureat International Baccalaureate

Realizowane projekty:

Ponad 100 skutecznie zrealizowanych projektów we współpracy z Wydawnictwem Naukowym PWN, w tym liczne kolaboracje międzynarodowe.

Bogate doświadczenie we współpracy z uznanymi naukowcami ze wszystkich istotnych ośrodków akademickich w całej Polsce.

Inicjowanie i wprowadzanie innowacji w zakresie strategii publikacji, w tym zdobywanie znaczących funduszy instytucjonalnych.

Doświadczenie biznesowe:

Ponad 10 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami, budowaniu strategii i wprowadzaniu innowacji w różnorodnych sektorach, od służby zdrowia po publishing.

Transformacja i rozwój działalności biznesowej w oparciu o współpracę międzynarodową.

Wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw w transformacji cyfrowej i adopcji nowych technologii.

Obszary specjalizacji i metody pracy:

Gdy doradzam klientom i prowadzę szkolenia kładę nacisk na maksymalnie przystępne wytłumaczenie nawet wyjątkowo skomplikowanych zagadnień. Wychodzę z założenia, że jeśli nie potrafię wytłumaczyć czegoś w sposób zrozumiały dla wszystkich, powinienem tłumaczyć to lepiej. Jestem zwolennikiem myślenia w kategoriach pierwszy zasad (First-Principles Thinking), zwłaszcza w obszarach wymagających innowacyjnego spojrzenia. Jako filozof analityczny z wykształcenia i temperamentu, w swojej pracy korzystam z umiejętności analitycznych i metodologii naukowej do rozwiązywania problemów biznesowych.

Zainteresowania:

Moją pasją jest filozofia, zwłaszcza filozofia umysłu i nauki. Szczególnie interesuje mnie wpływ nowych technologii na rozwój społeczeństwa, z naciskiem na etyczne i efektywne wykorzystanie AI. W wolnym czasie oddaję się m.in. lekturze literatury science fiction oraz zamiłowaniu do natury.

love
Bezpośrednikontakt