Trener AI w pracy naukowo dydaktycznej dr inż Marek Ogryzek
dr inż. Marek Ogryzek

Specjalizacja:

Wybitny nauczyciel akademicki i praktyk w zakresie technologii informacyjnych. Wykładowca na UWM w Olsztynie oraz trener AI. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych dla studentów oraz kursów specjalistycznych dla profesjonalistów w dziedzinach GIS, IT, oraz sztucznej inteligencji.  Kawaler Brązowego Krzyża Zasługi. 

Doświadczenie szkoleniowo-doradcze:

Jako Certyfikowany Trener AI wykorzystuje narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji, aby wprowadzać innowacje w biznesie i sektorze publicznym, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem poprzez szkolenia prowadzone w Progression oraz na swojej stronie internetowej www.marekogryzek.pl.

Przez lata swojej pracy przeszkolił ponad 10 tysięcy kursantów. Zdobył cenny wgląd w świat zarządzania projektami, oferując usługi doradztwa naukowego i zarządzania w zakresie projektów B+R.

Trener i Egzaminator międzynarodowych certyfikatów umiejętności komputerowych, takich jak ECDL (European Computer Driving Licence), w tym specjalizacji ECDL GISPrz.

Wykładał na uczelniach wyższych we Włoszech, Litwie i Hiszpanii.

Wykształcenie i kwalifikacje zawodowe:

WYKSZTAŁCENIE
2004 – 2008 szkoła doktorska UWM w Olsztynie, Geodezja i Kartografia. Specjalność: Systemy Informacji Przestrzenne

1998 – 2004 studia jednolite magisterskie UWM w Olsztynie
magister inżynier Gospodarki Przestrzennej

KURSY I SZKOLENIA
1. QGIS, Arc GIS, Arc Scene, Arc GIS Pro, Web GIS, Mobile GIS, 3D GIS (pełen pakiet szkoleń ESRI)
2. SQL, Python, Statistica, bazy danych, Excel, access, budowa baz danych, udostępnianie geoinformacji
3. Geomarketing, wykonywanie analiz, Geostatystyka, GIS w planowaniu przestrzennym, Web GIS
4. Certyfikowany Trener AI stosowania narzędzi generatywnej sztucznej inteligencji w biznesie i sektorze publiczny

Realizowane projekty:

Jako doktor nauk technicznych prowadził zaawansowane projekty badawczo-rozwojowe, takie jak projekt B+R LabellCal, który skupiał się na predykcji danych oraz algorytmach optymalizacyjnych, a także LabellCal+, skoncentrowany na wykorzystaniu AI w obszarach Big Data, sieci neuronowych, machine learning oraz deep learning.

Brał czynny udział w 24 projektach w tym 3 B+R, 6 PM, 5 Start up oraz 11 projektów naukowych w tym 3 dydaktyczne oraz 8 staży naukowo dydaktycznych. Jest autorem ponad 75 publikacji naukowych.

Doświadczenie biznesowe:

Przedsiębiorca od 20 lat na rynku.

Prowadzi firmę doradczo-szkoleniową, oferującą szeroki zakres usług. Celem działalności jest wspieranie rozwoju technologicznego i kompetencji cyfrowych zarówno w środowisku akademickim, jak i biznesowym.

Przez lata zdobył bogate doświadczenie, które chętnie dzieli z innymi, pomagając im osiągnąć sukces w szybko zmieniającym się świecie technologii.

Obszary specjalizacji i metody pracy:

Jego kompetencje rozciągają się na szerokie spektrum szkoleń i instruktaży, obejmując obszary GIS, sztucznej inteligencji oraz umiejętności komputerowych.

Do rozwiązywania problemów badawczych stosuje narzędzia i instrumenty technologii GIS.

Jako trener i konsultant, ma na celu przekazywanie praktycznej wiedzy i umiejętności. Chętnie wesprze Twoją organizację w efektywnym wykorzystaniu AI w pracy naukowej, badawczej i biznesowej.

Zainteresowania:

Łączę swoją pasję do nauki z miłością do aktywnego wypoczynku; od intensywnych meczów siatkówki i piłki nożnej, przez odprężające wędrówki górskie, po chwile spędzone z książką w ręku.

Gra na gitarze, taniec ludowy i występy teatralne to moje kreatywne ujścia, natomiast praktyki hipnozy, medytacji oraz morsowanie pozwalają mi zachować równowagę ducha i ciała.

Wędkarstwo to dla mnie forma medytacji i połączenia z naturą, w której odnajduję spokój i inspirację.

love
Bezpośrednikontakt