Progression
Zdjęcie eksperta Kacpra Rzosińskiego, konsultanta ds. UX i audytora dostępności cyfrowej.
Kacper Rzosiński

Specjalizacja:

UX Design. Audyty Transformacji i Dostępności Cyfrowej WCAG. Badania i szkolenia z architektury strategicznej baz danych oraz procesów UX. Wdrażanie optymalizacji procesów obsługi klienta oraz wdrażanie lejków zwiększenia wartości pozyskanego klienta.

Doświadczenie szkoleniowo-doradcze:

Od 2013 roku jest aktywnie zaangażowany w projektowanie oraz optymalizację systemów klas ERP, kluczowych dla procesów obsługi klienta oraz sklepów e-commerce.

Przeprowadził ponad 600 godzin warsztatów w obszarze mapowania procesów i wyznaczaniu kierunków działań, takich jak Event Storming czy Discovery Workshop, jako elementy audytu w Domain-Driven Design.

Poświęcił ponad 300 godzin na warsztaty dotyczące budowania strategii marki, wykorzystując metody takie jak Brand Sprint i Design Sprint.

Przeprowadził ponad 180 godzin na prowadzeniu wywiadów indywidualnych oraz grupowych m.in. w zakresie strategii marki.

Wykształcenie i kwalifikacje zawodowe:

Jest wykwalifikowanym konsultantem biznesowym, projektantem graficznym oraz specjalistą w dziedzinie UX&Product Design

Ukończył Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT w Warszawie, zdobywając tytuł magistra na kierunku Projektowanie graficzne.

Jest również absolwentem Uniwersytetu SWPS, gdzie specjalizował się w UX Design/Product Design. 

Współpracując z najpopularniejszą platformą e-commerce w Polsce zrealizował setki godzin szkoleń wewnętrznych w zakresie: projektowania procesów, zarządzania zespołem projektowym, ekonomii behawioralnej etc.

Realizowane projekty:

Wprowadzał kompleksowe procesy optymalizacji dla platform SaaS i sklepów e-commerce, skupiając się na aspektach User Experience, Customer Development oraz Customer Support.

Realizował projekty dla sektora finansowego oraz e-commerce w Polsce, Portugalii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Szwajcarii oraz Norwegii. W ramach projektów współpracował z sektorem finansowym, Spółkami Skarbu Państwa, branżą logistyczną oraz usługową. W jego portfolio nie brakuje również projektów dla małych firm i sektora NGO w Polsce.

Jednym z ważniejszych osiągnięć było tworzenie strategii i koncepcji dla projektów pod egidą Norweskiej Rady Ministrów.

Pracuje również nad spełnieniem wymogów dostępności cyfrowej, zgodnie z normą UE WCAG2.0. W tym zakresie tworzy społeczność projektantów zorientowanych na potrzeby osób wykluczonych cyfrowo, dbając o skalowalność i innowacyjność rozwiązań.

Doświadczenie biznesowe:

Od 2013 roku w branży. Od 2015 roku pracuje przy projektach m.in. dla Spółek Skarbu Państwa, w sektorze edukacji, jak również w korporacjach i sektorze MŚP.

W latach 2021 do 2023 miał zaszczyt współpracować z najpopularniejszą platformą zakupową w Polsce oraz jednym z gigantów e-commerce w Europie.

Przygodę z biznesem rozpoczął w agencjach reklamowych, brandingowych oraz employer brandingowych, gdzie pełnił funkcję projektanta grafiki i UX designera.

Z czasem coraz bardziej angażował się w sektor nowych technologii, IT oraz e-commerce. W tym obszarze posiada bogate doświadczenie w projektowaniu rozwiązań opartych o chatboty, automatyczne rozpoznawanie treści/obiektów oraz tworzeniu strategicznych baz danych. 

Obszary specjalizacji i metody pracy:

Jako praktyk, regularnie szkolę z zakresu efektywnego komunikowania oraz kreowania wizji przedsiębiorstwa, podkreślając wagę procesów biznesowych oraz innowacji w zespołach.

Realizuję warsztaty procesowe, wspierając organizacje w ich mapowaniu (opsywaniu), lepszym zrozumieniu i stałym udoskonalaniu. 

Wychodzę z założenia, że przemyślane, jakościowe procesy w połączeniu z dobrej jakości danymi, to fundament, bez której transformacja cyfrowa organizacji w pewnym momencie zatrzymuje się w miejscu. Mając zmapowane procesy i jakościowe dane, wprowadzanie automatyzacji oraz sztucznej inteligencji do organizacji jest znacznie bardziej efektywne.

Zainteresowania:

Angażuję się w Hacatony oraz inicjatywy na rzecz dostępności cyfrowej dla osób niedowidzących i niedosłyszących. Jest to element mojej pasji i zaangażowania w tworzenie lepszego świata cyfrowego dla wszystkich.

Po godzinach tworzę ilustracje, maluję oraz biwakuję w ekstremalnych warunkach. Moją pasją jest kolarstwo i formuła 1. 

love
Bezpośrednikontakt